Vyberte si krajinuVyberte si krajinu
Slovensko - Pre profesionálov

Tarkett plánuje prevziať Desso, jedného z Európskych lídrov výrobcov komerčných kobercov

  • Tarkett, podlahy, koberec, Desso akvizícia
Tarkett, podlahy, koberec, Desso akvizícia
27/11/2014

Tarkett, globálny líder v oblasti podlahových a športových povrchov dosiahol dohodu so skupinou Bencis Capital Partners a minoritnými investormi o kúpe 100% spoločnosti Desso.

Desso, dobre etablovaná značka, ktorá vyrába vysoko kvalitné a inovatívne koberce, najmä pre komerčné použitie (kancelárie, vzdelávanie, hotely, reštaurácie, námorníctvo a letectvo), no taktiež aj koberce pre rezidenčnú sféru v Európe. Spoločnosť ponúka produkty aj pre športový segment, a to umelý povrch s unikátnym systémom vystuženej prírodnej trávy (GrassMaster®).

Spoločnosť má centrálu v Holandsku, Desso dosiahol v roku 2013 predaj 202 miliónov eur, zamestnáva približne 820 ľudí a prevádzkuje tri závody v Európe. S podporou skupiny Bencis, Desso preukázal silu a zlepšenie v posledných rokoch.

"Kúpa spoločnosti Desso umožní Tarkettu zrýchlenie stratégie ziskového rastu zameraním sa na európsky trh, kde pridanou hodnotou budú práve tieto komerčné a rezidenčné koberce, a taktiež aj inovatívne športové povrchy. Tento krok rozšíri portfólio našich produktov, ktoré ponúknu zákazníkom komplementárne a špičkové riešenia, ako aj rozsiahle konštrukčné skúsenosti", vysvetľuje Michel Giannuzzi, CEO spoločnosti Tarkett. "Po úspešnom získaní spoločnosti Tandus v Spojených štátoch, tak Desso umožní Tarkettu poskytnúť riešenia komerčných kobercov pre všetkých zákazníkov na celom svete."

"Sme veľmi radi, že sa spájame so spoločnosťou Tarket, s niekým, s kým zdieľame rovnakú víziu a podnikateľské hodnoty, rovnako aj silný záväzok k trvalej udržateľnosti, aplikovaním Cradle to Cradle* princípov na každom kroku životnosti výrobku. V rámci skupiny Tarkett, budeme v pozícii ponúknuť rozšírené možnosti pre našich zákazníkov a partnerov, s výrobkami, ktoré sa zameriavajú na zlepšenie životných podmienok ľudí a v konečnom dôsledku aj podpory ich výkonnosti." konštatuje Alexander Colloto d'Escuro, CEO spoločnosti Desso.

Pracovný tím Desso bol informovaný o transakcii a práve prebiehajú konzultačné procesy, rovnako sa uskutočňujú i ďalšie procedúry spojené s orgánmi pre hospodársku súťaž. Uzatvorenie transakcie sa očakáva ešte koncom tohto roka.

Zdieľať