Vyberte si krajinuVyberte si krajinu
Slovensko - Pre profesionálov

4 VÝZVY KTORÝM ČELÍ ZDRAVOTNÝ SEKTOR V EURÓPE

Tarkett, podlahoviny, zdravotná starostlivosť, luxusné vinylové dlaždice

A ako naše podlahové riešenia pomáhajú riešiť tieto problémy

Konštantné starnutie obyvateľstva, ako aj zníženie verejných výdavkov vo väčšine európskych krajín (Zdravotná štatistika OECD 2016, databáza Eurostatu) zvýšili počet výziev, ktorým čelí manažment a zamestnanci zdravotníctva každý deň. Tieto výzvy sú veľmi rozdielne, od zlepšenia skúseností pacientov až po udržanie vysokej úrovne hygieny alebo optimalizácie rozpočtu pri zabezpečení vysokej kvality služieb a personálu. Toto sú niektoré z hlavných problémov, s ktorými sa bežne stretávajú manažéri a zamestnanci nemocnice alebo zdravotníckeho zariadenia a tiež ako spoločnosť Tarkett môže pomôcť pri riešení týchto výziev.

Zlepšenie skúseností pacientov

Tarkett, podlahoviny, zdravotná starostlivosť, luxusné vinylové dlaždice

Prvou z týchto výziev, je poskytnúť pacientom najlepšie možné prostredie na liečbu. To znamená prostredie, v ktorom sa liečia rýchlejšie,pretože okrem zdravotnej starostlivosti, ktorú im poskytne zdravotný personál, má aj prostredie, v ktorom sa zdržiavajú ( izba, operačné sály, komunikačné koridory atď.) rôzne vlastnosti, nevyhnutné pre ich pohodu. Pod pojmom lepšie prostredie hovoríme o prostredí, v ktorom je kvalita vnútorného ovzdušia dobrá a v ktorom podlahy, steny alebo farby v sebe neprechovávajú škodlivé baktérie. Podlahy ako homogénny vinyl Kolekcia iQ alebo linoleum majú veľmi nízke emisie VOC (<10 μg / m3) a preto prispievajú k vysokej kvalitu vzduchu v interiéroch. VOC Emisie tohto rozsahu sú výrazne pod limitom európskych noriem (<1000 μg / m3). Naše výrobky sú okrem toho vyrábané bezftalátovou technológiou čo znamená, že používame zmäkčovadlá schválené ako bezpečné a požívané tiež pri výrobe obedových nádob pre deti.

Estetická hodnota, je pre pohodu pacienta taktiež veľmi dôležitá. Praktické použitie farieb, vzorov, textúr a svetelných odrazov (vyjadrených skratkou LRV - hodnota odrazu svetla, meria percento svetla, ktoré povrch odráža) sú nevyhnutné pre vytvorenie interiérov, ktoré majú na vnímanie pohody ľudí, vysoko pozitívny vplyv. Pomáhajú znížiť stres a lepšie identifikovať, zjednocovať prípadne rozdeľovať priestor. Ešte dôležitejšími sú tieto aspekty v oblasti starostlivosti o staršie osoby. V týchto prípadoch je správne navrhnutý interiér kľúčom k zlepšeniu pohodlia a bezpečnosti, prispieva taktiež k zlepšeniu orientácie v objekte u pacientov s Alzheimerovou chorobou. Nie menej dôležité je tiež vnímanie čistejšieho prostredia, vďaka menej viditeľným škvrnám a známkam nečistôt.

Ďalším veľmi dôležitým aspektom liečebného prostredia je úroveň hladiny hluku. Aby sa pacient uzdravil, potrebuje odpočinok a pokoj. Nemocnice sú však kvôli neustálemu pohybu v chodbách a počtu ľudí v týchto zariadeniach veľmi hlučné. Stropy, podlahy a steny môžu k zníženiu hlučnosti v týchto priestoroch prispieť samozrejme výraznou mierou. Správne podlahové riešenia, dokážu znížiť hlučnosť v priestore až o 20dB.

V neposlednom rade závisí pohoda pacienta taktiež na bezpečnosti podláh. Napríklad ak nie sú hygienické priestory zabezpečené protišmykovým podlahovým riešením, nesú v sebe samozrejme potenciálne riziko úrazu. Naše špeciálne podlahy, určené do vlhkých miestností sú dobrým riešením, aby sa riziku pádu pacienta v takýchto priestoroch predišlo.

Optimalizácia obmedzeného rozpočtu s trvanlivými riešeniami s nízkou úrovňou údržby

Zlepšovanie skúseností pacientov je samozrejme veľmi dôležité, stále však existujú rozpočtové obmedzenia, ktoré je potrebné zohľadniť . Administratívne tímy v nemocniciach musia obmedzené rozpočty rešpektovať a dodržiavať . Dôležitými aspektami, ktoré je pri výbere podlahovín potrebné zohľadniť,sú trvanlivosť a náklady na údržbu, ktoré zahŕňajú tiež náklady na čistiace práce.

Napríklad homogénneho vinylové podlahy a linoleá spoločnosti Tarkett majú životnosť 20 až 25 rokov a sú vysoko odolné voči oderu a škvrnám, čo umožňuje znížiť náklady na údržbu a čistenie o 24 až 30%, čoho dôkazom je analýza životného cyklu spoločnosti Tarkett. Skutočnosť, že naše výrobky majú povrchovú úpravu označovanú ako PU znamená, že naše homogénne a heterogénne vinylové, ako aj linoleové výrobky nevyžadujú žiadne leštenie či voskovanie, čo prináša obrovské úspory nákladov a jednoduchšie čistiace protokoly.

Prekročenie noriem, ak sa jedná o hygienu s odbornými podlahovými a stenovými riešeniami

Tarkett, podlahy, zdravotná starostlivosť, čistá miestnosť, iQ Eminent, ProtectWall 2CR

Nemocnice a zdravotnícke zariadenia sú miestami, ktoré musia byť pred rizikom vzniku nákaz a infekcií dostatočne chránené. Materiály, použité pri stavbe môžu zabrániť napádaniu baktérií, šíreniu chorôb a splniť tak požadovanú úroveň hygieny. Podlahy a steny sú v tomto procese strategickými produktovými možnosťami na úspešné zvládnutie tejto výzvy. Ludia, prichádzajúci a zdržiavajúci sa v priestoroch týchto zariadení, sú nositeľmi rozptýlených chemikálií alebo tekutín a ľahko sa môžu stať nositeľmi baktérií. Tento jav môže nastať aj v prípade, že podlaha nie je čistená tak často, ako by mala.

Podlahy spoločnosti Tarkett presahujú najvyššie stanovné štandardy pre čisté priestory, čím spĺňajú certifikáciu ISO4 od Fraunhofer Inštitútu *. Je to úroveň nad požadovanou normou ISO5, bežne špecifikovanou pre náročné prostredia. Dokonale hladké, ľahko čistiteľné a nepriepustné podlahové krytiny a stenové obklady od spoločnosti Tarkett, sú dostupné taktiež v staticko-vodivých a disperatívnych formátoch.

* Produktové rady iQ a ProtectWall 2CR sú certifikované podľa noriem ISO4 a ISO1.

Integrované riešenia pre jednoduchšie rekonštrukcie

Mapa udržateľnosti, Tarkett, udržateľnosť, zodpovedný dodávateľ

Plánovanie renovácie časti nemocnice alebo zdravotníckeho zariadenia? Pre manažéra takýchto prevádzok je výber stavebných výrobkov od viacerých dodávateľov komplikovaný, časovo náročný a drahý. Možno si myslíte, že je to niekedy potrebné, pretože nie všetci dodávatelia majú produkty, ktoré potrebujete na splnenie vašich očakávaní z hľadiska trvanlivosti, dizajnu, zníženia zvuku alebo funkčnosti. To je dôvod, prečo ponúka spoločnosť Tarkett integrované riešenia, ktoré zahŕňajú nielen podlahy, ale aj stenové obklady a príslušenstvo, ktoré je vysoko odolné a ponúka množstvo kombinácií.

Okrem spomenutých skutočností je spoločnosť Tarkett predovšetkým zodpovedným partnerom. Domnievame sa, že zachovanie životného prostredia pre budúce generácie je ten najlepší spôsob podnikania. Z tohto dôvodu sú všetky naše aktivity postavené na štyroch základných pilieroch, ktoré určujú spôsoby, akými vyrábame a riadíme náš biznis:

■ používanie dobrých materiálov, ktoré sú hojné, rýchlo obnoviteľné a ľahko recyklovateľné,
■ využívanie obnoviteľnej energie vždy, keď je to možné, a implementácia stratégií na optimalizáciu zdrojov,
■ prispievanie k ľudsky priateľskému prostrediu s nízkymi emisiami TVOC a nakoniec,
■ opätovné použitie materiálov (s našim programom Restart®).

Zdieľať